سررشته گرانی نوبرانه ها در مبدا

چهار شنبه, 23 خرداد,1397

🔴سررشته گرانی نوبرانه ها در مبدا

 

🔻اسدالله کارگر با اشاره به افزایش قیمت میوه در میدان مرکزی میوه و تره بار افزود:

🔸 قیمت گذاری میوه پس از ورود به واحدهای صنفی قانونمند می شود و تا پیش از آن عرضه وتقاضا،​ تعیین کننده نرخ میوه وسبزی هستند.

🔸وی با اشاره به اینکه فروش میوه به صاحبان واحد های صنفی بصورت خالص انجام نمی شود گفت: با اعمال قیمت سبد در فروش میوه،​ مغازه دارها نیز مجبور به اعمال قیمت سبد در نرخ میوه هستند که همین عامل نیز افزاش قیمت میوه را در بازار به همراه دارد.

 

🔸رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی قیمت گیلاس را در بازار خرده فروشی از 16 هزار تا 32 هزارتومان اعلام کرد و گفت: این میوه هم اکنون جز نوبرانه هاست و برای این نوع میوه ها قانون قیمت گذاری وجود ندارد و پس از افزایش عرضه در بازار قیمت این میوه نیز تا هفته آینده کاهش خواهد یافت.

🔸کارگر با اشاره به اینکه قیمت هندوانه در بازار از 1300 تا 2700 تومان است ادامه داد: قیمت انواع زرد آلو نیز در بازار خرده فروشی از 2700 تا 14500 تومان است که صاحبان واحد های صنفی با توجه به قیمت خرید در فاکتور و اعمال سود 35 درصد 

🔸وی ارائه نشدن فاکتور از سوی فروشندگان میدان مرکزی میوه و تره بار را نیز از دیگر مشکلات بازار میوه دانست و گفت: گرانی میوه و یا عرضه میوه توسط دلالان علت صادر نشدن فاکتور است که این موضوع نیز آشفتگی قیمت میوه را به همراه دارد.

🔸رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی بازار سبزی و صیفی را متعادل دانست و ادامه داد: در فصل تابستان و بهار به دلیل تهیه سبزی ازحومه شهر و عرضه مستقیم قیمت این محصولات در مغازه ها همان قیمت عمده فروشی است.

اترك تعليقك

بازگشت