ششمین جشنواره بزرگ انارومیوه‌های قرآنی

دوشنبه, 21 آبان,1397

ششمین جشنواره بزرگ انارومیوه‌های قرآنی

ششمین جشنواره بزرگ انار و میوه های قرانی - سبزالو

در ششمین جشنواره بزرگ انار و میوه های قرآنی همچنین مشتقات انار(آب انار_لواشک انار، سرکه انار، رب انار وغیره) نیز ارائه و در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد.

ششمین جشنواره بزرگ انار و میوه‌های قرآنی با هدف ترویج و الگوسازی در جهت توسعه فرهنگ استفاده از میوه های سالم و بهره گیری از آموزه های دینی در بهره گیری از این نعمت های خدادادی برگزار می شود.آشنایی مردم با انواع میوه‌های بهشتی، استفاده از انار در طب سنتی و حمایت از تولیدات کشاورزی و بنگاه‌های تولیدی کوچک، بخش دیگری از اهدف برگزاری این نمایشگاه است.

از جمله برنامه‌های جنبی این نمایشگاه که از 21 تا 26 آبان ماه در ضلع جنوبی مصلای امام خمینی (ره)  برگزار می شود، برپایی کلاس‌های آموزشی با موضوع استفاده از میوه و گیاهان طبی خواهد بود. برپایی غرفه‌ای برای آموزش کاپ کیک انار و انجام فعالیت‌های هنری مرتبط نیز از دیگر بخش‌های این نمایشگاه ۶ روزه است.

گفتنی است در پی استقبال چشمگیر از این جشنواره در سال گذشته، امسال علاوه بر حضور استان های تولیدکننده انار چون فارس، مرکزی، اصفهان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و لرستان، سوغات و صنایع دستی استان هایی چون آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، همدان، یزد، قزوین، اردبیل، گیلان، خوزستان و هرمزگان نیز در غرفه های تدارک دیده شده، معرفی و با تخفیف های ویژه عرضه می شود.

بر اساس این گزارش، برپایی کارگاه های نقاشی برای کودکان، برگزاری مسابقات ویژه کودکان و خانواده ها به همراه اهدای جوایز و جنگ های شاد خانوادگی از جمله برنامه های جنبی در نظر گرفته شده برای جشنواره 'انار، میوه قرآنی' هستند.

بازارچه خیریه، نمایشگاه عکس میوه های قرآنی، باغ انار، انگور، خرما، سیب، زیتون و انجیر، کارگاه شناخت و خواص انواع میوه های قرآنی، نحوه کاشت و نگه داشتن درختان میوه ها و همچنین برپایی نمایشگاه سوغات و صنایع دستی استانها از دیگر بخش های این نمایشگاه است.

از جمله اشاراتی که در قرآن قابل پیگیری و بررسی است و می‌تواند در زندگی روزمره همگان را به کار آید اشارات قرآن به میوه‌هاست که حتی در مواردی به شکلی جالب توجه؛ با سوگند به برخی میوه‌ها همراه شده است.

خداوند در قرآن به انجیر و زیتون سوگند خورده (والتین و الزیتون/ سوره تین- آیه 1) و به مناسبت‌های دیگر از خرما، انگور، انار و موز هم در قرآن سخن گفته شده است.

ششمین جشنواره بزرگ میوه های قرآنی از 21 تا 26 آبان ماه هر روز از ساعت 11 تا21 و جمعه از ساعت 13 تا 21 در ضلع جنوبی مصلی بزرگ امام خمینی (ره) آماده بازدید علاقمندان است.

Leave your comment

بازگشت