چای سبز بنوشید…چرا؟

چای سبز بنوشید…چرا؟

 

چای سبز سالم ترین نوشیدنی روی زمین است!

چای سبز حاوی آنتی اکسیدان و مواد مغذی است که اثرات ویژه ای روی بدن دارد؛ از جمله بهبود عملکرد مغز، از دست دادن چربی، کاهش خطر ابتلا به سرطان و خیلی خواص باور نکردنی دیگر!

 

۱-چای سبز حاوی ترکیبات زیست فعالی است که موجب بهبود سلامت می شود.

چای سبز، چیزی فراتر از یک مایع سبز رنگ است. وجود ترکیبات زیست فعال در برگ های چای، باعث شده که چای سبز یک نوشیدنی غنی باشد که حاوی مقادیر زیادی از مواد مغذی مهم است.

 

 

۲-ترکیبات موجود در چای سبز می تواند عملکرد مغز را بهبود بخشیده و شما را هوشیار تر کند.

 

چای سبز علاوه بر اینکه شما را بیدار نگه می دارد، باعث هوشیار تر شدن شما نیز می شود. عنصر کلیدی ترکیبات آن، کافئین است که به عنوان یک محرک شناخته می شود. البته میزان کافئین موجود در چای سبز، به اندازه ی قهوه نیست اما مقدار آن برای اثر بخشی کافی است.

 

 

۳-چای سبز فرایند چربی سوزی را افزایش داده و عملکرد فیزیکی را بهبود می دهد.

 

اگر شما به دنبال لیستی از مواد چربی سوز هستید، به احتمال زیاد چای سبز نیز یکی از آن مواد است. زیرا در آزمایشات کنترلی انجام شده روی انسان ها، ثابت شده که چای سبز موجب افزایش میزان چربی سوزی و افزایش میزان سوخت و ساز بدن می شود.

 

 

 

۴-آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز، ممکن است خطر ابتلای شما به انواع سرطان ها را کاهش دهد.

 

سرطان به دلیل رشد بی رویه و کنترل نشده ی سلول ها به وجود می آید که یکی از علل شایع مرگ و میر در جهان است. چای سبز به عنوان یک مهار کننده ی رشد سلول های سرطانی شناخته شده و آنتی اکسیدان های موجود در آن اثر محافظتی دارند.

 

 

۵-چای سبز ممکن است از پیر شدن مغز شما جلوگیری کرده و خطر ابتلا به آلزایمر و پارکینسون را کاهش دهد.

 

چای سبز نه تنها می تواند عملکرد مغز را در مدت کوتاهی بهبود دهد، ممکن است از مغز شما در برابر پیر شدن محافظت کند. بیماری آلزایمر، شایع ترین بیماری عصبی در انسان ها است و یکی از علل اصلی زوال عقل است. بیماری پارکینسون نیز دومین بیماری شایع عصبی است و موجب مرگ نورون های تولید کننده دوپامین در مغز می شود. مطالعات متعدد نشان می دهد که ترکیبات کاتچین موجود در چای سبز، اثرات مختلف محافظتی روی نورون ها دارد که موجب کاهش ریسک ابتلا به آلزایمر و پارکینسون می شود.

 

 

منبع: Authoritynutrition.com

Leave your comment

بازگشت