کشف 12 تن میوه قاچاق در خراسان رضوی

یکشنبه, 02 اسفند,1394

 رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ازابتدای امسال12 تن میوه قاچاق به ارزش600 میلیون ریال دراین استان کشف شده است.

 

 میوه قاچاق

  به گزارش ایانا، علی باخرد پنجشنبه درنشستی با خبرنگاران؛ این میوه ها را شامل نارنگی، پرتقال و لیموترش عنوان و اظهار کرد: در دو سه ماه اخیر میزان آلودگی میوه های فصل به قاچاق در کشور و استان افزایش یافت که به عنوان میوه خارجی در بازار فروخته می شد و حال آنکه تنها میوه های گرمسیری از جمله انبه، آناناس و موز مجوز رسمی واردات به کشور دارند. 

وی افزود: از آنجا که 15قلم کالا از جمله پوشاک، موبایل، ماهواره، مواد غذایی، لوازم آرایشی، دارو، لوازم صوتی و تصویری، البسه مستعمل، اسباب بازی، سوخت، میوه و نوشت افزار بیشترین حجم کالای قاچاق به استان را دارند، اولویت بندی برای مبارزه با قاچاق این کالاها در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی انجام شده است. 

وی افزود : درچند ماه اخیر برنامه های مبارزه با قاچاق سه قلم کالا شامل میوه، پوشاک و مواد غذایی به صورت ویژه در اولویت قرار گرفت و در این راستا با برنامه های اجرا شده، سطح فروش قاچاق میوه درمیادین میوه و تره بار و عمده فروشی ها به حداقل رسید. 

وی اظهار کرد: در نتیجه این برنامه ها، اکنون قاچاق میوه در استان در ورود و نحوه عرضه تغییر شکل داده و به صورت خرد در قالب بسته های ایرانی یا به صورت های دیگر در خرده فروشی ها عرضه می شود. 

باخرد اضافه کرد: برای ایام پایانی سال و عید نوروز نیز یک تیم ویژه نظارتی، مسئول رسیدگی به بخش قاچاق میوه است و بازرسی های گسترده ای در سطح میادین میوه و تر بار و خرده فروشی های استان خواهند داشت. 

34هزار واحد تولیدی- توزیعی و 186هزار و 907 واحد صنفی در استان خراسان رضوی فعالیت دارند.

Leave your comment

بازگشت