گوجه فرنگی در قم ارزان می شود

چهار شنبه, 30 آبان,1397

گوجه فرنگی در قم ارزان می شود

گوجه فرنکی در قم ارزان میشود- قمیاببه گزارش قم نيوز محمد رضا طلایی ظهر امروز در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان قم در سالن جلسات امام رضا(ع) فرمانداری با اشاره به قیمت شیر اظهار کرد: شیر در دامداری‌ها به قیمت هر کیلو دو هزار تومان به فروش می‌رسد، اما این قیمت شیر تا زمانی که به دست مصرف کننده نهایی می‌رسد، 25 درصد افزایش پیدا می‌کند.

 

وی ادامه داد: به دنبال این هستیم که حمل و نقل بخشی از نهاده‌های دامی و کود شیمیایی موردنیاز تولیدکنندگان استان توسط راه آهن صورت بگیرد، البته حمل و نقل راه آهن توسط شرکت‌های خصوصی است و این مساله روان نیست.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم افزود: 2 هزار تن نهاده دامی در بندر امام خمینی(ره) برای حمل به استان قم وجود دارد، اما همکاری لازم برای حمل این کالاها از طریق راه آهن صورت نگرفت، آماده عقد قرارداد و پرداخت هزینه حمل ونقل در این زمینه هستیم.

 

طلایی با اشاره به تامین میوه شب عید در استان قم اظهار کرد: امسال وزارت جهاد کشاورزی وظیفه ای در تامین میوه شب عید ندارد و باید خود اصناف استان اقدام به ذخیره سازی و تامین میوه شب عید کنند تا در روزهای پایانی سال مشکلی پیش نیاید.

 

وی خاطرنشان کرد: گوجه فرنگی گلخانه‌ها در حال صادرشدن به خارج از کشور است و هنوز تصمیمی برای ممنوعیت صادرات این کالا اتخاذ نشده است البته تا 20 روز آینده با ورود گوجه‌های جدید به بازار قیمت این کالا به شدت کاهش پیدا می‌کند.

 

انصراف از نظر

بازگشت