نوشته های بلاگ  "2015"  از "نوامبر"

 

 
 
 
آشنایی با انواع انار:

قدمت انار به  چهار هزار سال قبل بر می گردد. انار میوه ای است که سوغات ایرانیان بوده و بعدها به هند، آفریقای شمالی، چین، اروپا و آمریکا رفته است. واژه های انار، هنار، نار از القاب پارسی این میوه است. ولی در اروپا و آمریکا انار را به عنوان معادل یونانی اش به معنی "سیب پر هسته" ، ترجمه می کنند. علاوه بر میوه انار، پوست، برگ و ریشه این گیاه پرثمر نیز موارد کاربرد فراوان دارد که علاوه بر مصرف خوراکی و خواص درمانی به عنوان یک رنگ طبیعی برای الیاف در صنایع دباغی، چرم سازی و رنگرزی نخ، پشم و پارچه مورد استفاده قرار می گرفته است. 

در ایران بیشتر از 740 نوع انار وجود دارد. هنگام خرید انار به غیر از اسم و رسم انار باید ببینید آیا انار نسبت به جثه اش سنگین است یا نه، این نکته به همراه پوست صاف و شفاف، نازک و بدون ترک می تواند نشانه مرغوبیت انار باشد.


برخی انواع انار :

- انار خفر شیراز 

نماد انارهای سفید و شیرین است. کمی ارزان تر از بقیه انارها است چون ظاهراً خون آنها قرمزتر از این یکی است اما انار سفید دارای امگا 3 و امگا 6 و مواد غذایی بیشتری نسبت به انار دانه قرمز است و به همین دلیل در کشورهای اروپایی انار دانه سفید گران تر از انار دانه قرمز است.

 

- انار ساوه

معروفترین و شناخته شده ترین انار ایران در دنیا است که سه دلیل عمده این شهرت عبارتند از: شیرینی، نازکی پوست و ماندگاری طولانی. در ساوه هم انار  دانه قرمز و هم انار دانه سفید یا به عبارتی هم انار پوست سرخ و هم انار سیاه کشت می شود.

- انار فیروزکوه

این انار دانه درشت و آب دار است، پوست مقاومی در برابر ضربه داشته و ترکیدگی کمی هم دارد. مزه اش ملس (ترش و شیرین) است. قابلیت ماندگاری خوبی دارد و بر اساس تجربیات گذشتگان و یافته های جدید علمی این انار برای کسانی که مبتلا به فشار خون یا غلظت خون هستند، مناسب ترین نوع انار است.

- انار نیزار قم

این انار دیررس و دانه درشت است با طعم ملس و پوست نازک که کمتر میتوان روی آن ترکیدگی دید. انار نیزار قم به طور طبیعی نسبت به سایر انواع انار در برابر آفات از جمله کرم گلوگاه مقاوم تر است که این ویژگی دو مزیت عمده برای انار نیزار قم فراهم کرده است:
1- امکان رشد به طور طبیعی و به صورت ارگانیک را دارد 2- به دلیل ماندگاری طولانی، امکان نگهداری تا فصل بهار را نیز دارد.

- انار فردوس خراسان

این انار ظاهر چندان خوبی ندارد ولی میزان قند مفید آن از سایر انواع آن بیشتر است. علاوه بر این منبع غنی از مواد فنولیک است که می تواند در رفع مسمومیت کبد تأثیر بسزایی بگذارد.
 

- انار سیاه

این انار را کمتر در مغازه ها دیده اید. اندازه این انار به نسبت سایر انواع کوچکتر بوده و به رنگ جگری تند می باشد که در نظر اول مشکی به نظر می آید و به همین دلیل هم به انار سیاه معروف است. این انار زودرس بوده و دانه های درشت و شیرین دارد و به دلیل تأثیرگذاری در درمان انواع بیماری ها از جمله زردی، اسهال، سیاه سرفه و ... این نوع انار بیشتر در عطاری ها یافت می شود.

- انار آقامحمدعلی گلوبسته

این انار دارای پوست ضخیم با دانه های درشت و شیرین است، ترکیدگی پوست انار کم است و در برابر کرم گلوگاه مقاومت خوبی دارد ولی معمولاً آفتاب سوخته و زودرس است.

- انار شیرین یزدی

دانه های این انار سفید یا صورتی کمرنگ است و شیرین و خوشمزه بوده و دارای پوست نازک با ترک خوردگی فراوان است و به همین دلیل ماندگاری کوتاهی دارد.

- انار قجاق گلو بسته و گلو بند

مزه این انار ترش و شیرین یا به عبارتی ملس است. دانه های این انار درشت است و معمولا پوستی نازک و بدون ترک خوردگی دارد. این انار از سایر انواع انار دیررس تر است و به همین دلیل بیشتر در اواخر فصل پاییز وارد بازار می شود.

گوجه ، گوجه ارگانیک

گوجه فرنگی های ارگانیک با اینکه اندازه کوچکتری نسبت به گوجه فرنگی های کشت صنعتی دارند، اما از لحاظ تغذیه ای غنی تر از گوجه فرنگی های پرورشی هستند. یکی از معروف ترین مواد مغذی در گوجه فرنگی ها لیکوپن است که این ترکیب، رنگ قرمز گوجه فرنگی را ایجاد می کند. لیکوپن یک آنتی اکسیدان حیاتی است که فعالیت ضد سرطانی دارد. این ترکیب به طور طبیعی در بدن شما ساخته نمی شود و باید آن را از رژیم غذایی تأمین نمایید. مقدار طبیعی لیکوپن موجود در گوجه فرنگی ارگانیک از سایر میوه ها و سبزیجات بیشتر است و نکته قابل توجه این است که بر خلاف سایر مواد غذایی خام که حرارت بیشتر در آنها باعث تخریب ارزشهای تغذیه ای در آنها می شود، در گوجه فرنگی زیست دسترسی لیکوپن در زمان پخت افزایش می یابد . بر طبق مطالعات اخیر، گوجه فرنگی های رشد یافته با استانداردهای ارگانیک، به طور چشمگیری در مقایسه با گوجه فرنگی های پرورش یافته با مواد شیمیایی کشاورزی، حاوی فنول بالاتری هستند. گوجه فرنگی های ارگانیک در مقایسه با گوجه فرنگی های پرورش یافته حاوی 55% ویتامین C بیشتر و 139% فنول بالاتری می باشند و همچنین فعالیت فینال آلانین آمینولیاز نیز بیشتر است.

در حقیقت سبزیجات معمولی که امروزه در فروشگاه ها یافته می شوند، از نظر مواد معدنی از قبیل منیزیم، آهن، کلسیم، روی و ... به میزان 5 تا 40 درصد نسبت به  سبزیجاتی که در 50 سال پیش کشت داده می شد کمتر است.

کشاورزی ارگانیک ، گوجه ارگانیک

مطالعات پیشین نیز نشان داده بود که بین سبزیجات ارگانیک و پرورشی از لحاظ میزان مواد مغذی تفاوت وجود دارد. برای مثال مطالعه ای در سال 2003 نشان داد غذاهای ارگانیک در مقابله با سرطان بهتر عمل می کنند. همچنین در سال 2005 دانشمندان متوجه شدند موش های تغذیه شده با غذاهای ارگانیک در مقایسه با موش هایی که رژیم غذایی پرورشی داشتند، از امتیازهای سلامتی بیشتری برخوردار بودند. برای مثال می توان به بهبود وضعیت سیستم ایمنی ، خواب بهتر و تناسب اندام بیشتر و ویتامین E موجود در خون بالاتر اشاره کرد.

مصرف گوجه فرنگی کشت ارگانیک علاوه بر داشتن کیفیت بالاتر و مزه بهتر به دلیل کاهش بار سمی که به علت عدم استفاده مواد شیمیایی کشاورزی از قبیل کودهای شیمیایی مصنوعی، علف کش ها و آفت کش ها است می توانند از بروز مشکلاتی در زمینه سلامت از جمله اختلال اعصاب، اختلال در سیستم اندوکرین، سرطان، سرکوب سیستم ایمنی، ناباروری در مردان و سقط جنین در زنان جلوگیری کند.


فواید گوجه فرنگی:

گوجه فرنگی دارای مقدار زیادی فلاوونوئیدها و دیگر فیتوکمیکالهاست که  ویژگی آنتی کریسنوژنیک که مانع از بروز سرطان کولون می شود را دارا است. گوجه فرنگی منبع خوبی از لوتئین، زگرانتین و ویتامین C است، همچنین حاوی ویتامین A، E و ویتامین های گروه B، پتاسیم، منیزیم و فسفر می باشد. در نتیجه مصرف گوجه فرنگی از خطر ابتلا به سکته قلبی و مغزی کاهش می یابد.
بازگشت