اخبار

مکان های استقرار چادرهای طرح تنظیم بازار میوه نوروز 98 استان قم
مهدی کشاورزی رئیس اتحادیه دارندگان کالاهای تجارتی و سردخانه‌ها: در حال حاضر سردخانه‌ها با ظرفیت کامل پرتقال، موز و سیب درختی شب سال نو را دریافت و ذخیره‌سازی کرده‌اند و این در حالی است که به دلیل کمبود در عرضه نارنگی، این محصول برای عرضه در ایام عید سال آینده در سردخانه‌ها ذخیره‌سازی نشده است.
سالانه حدود هفت میلیون تن هلو در جهان تولید می‎شود كه ايران با توليد 600 هزار تن هشت درصد تولید اين ميوه در جهان را داشته و در رتبه ششم توليد هلو جهان قرار گرفته است.
سمیرا موسی پور دبیر میز میوه و تره بار سازمان توسعه تجارت ایران: در ۹ ماهه اول امسال، مجموع صادرات میوه و تره بار ۹۹۳ میلیون دلار برآورد شده که از لحاظ ارزشی ۵۴ درصد و از نظر وزنی ۱۸ درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه بازار میوه شب عید آرام خواهد بود، گفت: تولید مرکبات در سال‌جاری وضعیت مطلوبی دارد.
در حالی که دولت تصمیمی دیرهنگام برای تنظیم بازار میوه شب عید مدنظر دارد، کارشناسان معتقدند در شرایط کنونی، حضور دستگاههای دولتی در بازار میوه، تنها مشکل را بیشتر می‌کند.
اسدالله کارگر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نقش دلالان در قیمت میوه افزود: قصد داریم از این طریق میوه را به صورت مستقیم از دست کشاورز وارد شرکت های مربوطه کنیم و آن شرکت توزیع کلی را در اختیار خود بگیرد.
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار گفت: در شب یلدا انار و هندوانه در تمامی بازارها با نرخ مصوب توزیع می‌شود و همچنین در میادینی که غرفه آجیل داریم، ‌آجیل شب یلدا با 22 تا 30 درصد پایین‌تر از بازار عرضه می‌شود.
رییس اتحادیه میوه و بار فروشان استان قم: قیمت میوه و تره باردر قم مناسبت تر از سایر استان هاست رییس اتحادیه میوه و بار فروشان استان قم گفت: قیمت میوه و تره باردر قم مناسبت تر از سایر استان هاست
حسن صابری: هیچ نوع آمار و اطلاع دقیقی جهت برنامه ریزی عرضه و تقاضا در حوزه میوه نداریم 🔸 رئیس اتحادیه بارفروشان تهران گفت: اگر آمار و اطلاع دقیقی در دست داشتیم به راحتی می توانستیم در رابطه با عرضه و تقاضا برنامه ریزی صحیحی داشته باشیم.
بازگشت